[vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]1967 yılında Mersin in Anamur ilçesinde doğdu. 1973 yılında Finike Halk Eğitim Merkezi’nde iki sene mandolin eğitimi aldı.Ortaokul yıllarında müzik derslerinde bağlama çalmayı öğrendi.

1985 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ne girdi..Grubun ilk albümü olan Sıyrılıp Gelen in yayınlanmasından hemen sonra 1987 yılında Grup Yorum kadrosuna dahil oldu.1988 de yayınlanan Berivan- Haziranda Ölmek Zor , 1989 da Türkülerle Grup Yorum ,1990 yılında Gün Gelir-Cemo albümlerinde gitarda ve vokalde yer alır.

Gruptan ayrıldıktan bir sure sonra 1992 yılında Grup Yorum un eski üyelerinden Metin Kahraman ve Gülbahar Uluer ile yolları yeniden kesişir. Gülbahar in Seher Yeli-Desmal albümünü hep beraber gerçekleştirirler.1993 de Gülbahar in ikinci albümü Dönülmeyen Gitmeler isimli projesinde yer alır. 1994 yılında Deniz Koydum Adini albümünde Metin- Kemal Kahraman ile başlayan yol arkadaşlığı günümüze kadar sürmektedir. Bu süreç içerisinde 1998 de ilk solo albümü Iraksamalar’ı, 2003 yılında da ikinci solo albümü Leyl’i yayımlayan müzisyen üçüncü albümünün hazırlıklarını sürdürmektedir. Ayrıca 2003 yılında müzisyen Mehmet Atlı’nın Jahr isimli albümünün düzenleme ve kayıtlarında da yer almıştır. Müzisyen ayrıca Zeki Demirkubuz’un “C Blok” isimli filminin müziklerine de imzasını atmıştır. 1995-1996 yıllarında İrlandalı Kelt müziği yapan grup Earth Union ile konser çalışmalarında yer aldı. 1997 yılında Ada Müzik tarafından birçok müzisyeni bir araya getiren Kent Ozanları isimli projede Vize isimli şarkısıyla yer aldı.[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

Kabaca; şarkıların sözleri benden çıksa da çıkmasa da hep benim gibi doğdu, ilk olarak bu. Yani hep melodileri vardı, sanki birbirine yazgılı aşklar gibi. Kah uzun zaman bekledikten sonra, kah aniden. İkinci olarak; asılı kalan bir söz, bir davranış, bir an henüz bir etki yaratmamış; bedenlendi, anladım ve benim oldu, ya da ben ben oldum. Üçüncü olarak seni ararken kendimi buldum yani aşkı. Son olarak yürünecek yolu buldum sanırım ve bu yolculuğun uzunluğunu, ıraklığını farkettim ve yolların hep birbirine mecbur olduğunu.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]